Zima w Górach Izerskich

Ostatnio na naszym blogu umieściliśmy wpis, który dotyczył naszych pięknych Tatr (>>szukaj tutaj: mamatomtom.pl/zima-w-gorach-izerskich-274/). Dzisiaj chcielibyśmy zabrać Was w inne wspaniale miejsce, mianowicie będą to Góry Izerskie.

Ośnieżone stoki od zawsze budzą zachwyt. To właśnie zimą górzyste tereny przeżywają prawdziwe oblężenie. Wszystko za sprawą licznie przybywających narciarzy i amatorów wszystkich zimowych sportów. Leżące na terenie Czech i Polski Góry Izerskie, to doskonałe miejsce na aktywny wypoczynek. Turyści doceniają góry, zwłaszcza z powodu przepięknych widoków, ale wybierają je także dla możliwości, jakie dają właśnie podczas najzimniejszej pory roku. Góry Izerskie to dobry wybór na zimowy wypoczynek. Zorganizowane ferie zaczynają się jednak od znalezienia wygodnego dla nas zakwaterowania. Wszyscy narciarze mogą liczyć na bogatą ofertę noclegów (>>szukaj tutaj: ). Znajdziemy tu wiele schronisk, które nie tylko spełnią nasze potrzeby, ale także zapewnią miłą atmosferę.

Rozbudowana sieć tras biegowych, liczne ośrodki narciarstwa zjazdowego, mnóstwo wypożyczalni sprzętu i sieć szkół nauki jazdy – to wszystko sprawia, że z powodzeniem to pasmo górskie można nazwać rajem dla narciarzy. Dodatkowo, Góry Izerskie (>> szukaj tutaj: gory-online.pl/2/przewodnik/gory_izerskie.htm) są dosyć niskim wzniesieniem o łagodnych wierzchołkach, co sprzyja wszelkim zimowym aktywnościom. Wśród dostępnych tras znajdą coś dla siebie początkujący, średnio-zaawansowani i wytrawni zawodnicy. W czeskim ośrodku Ještěd odbywają się też coroczne zawody w tej dziedzinie. Laicy mogą próbować swoich sił na łatwiejszych szlakach pod okiem szkółek jazdy – sprawdzą się do tego celu ośle łączki i łagodne stoki. Jednak uczyć można się nie tylko narciarstwa. Równie popularny i lubiany jest snowboard, a w Górach Izerskich znajdują się specjalne stoki do zjazdów na takim sprzęcie.

Stworzono tutaj także snowpark, gwarantujący dużo frajdy. Początkujący mogą podszkolić się w ośrodkach i szkołach nauki jazdy. Sprzęt można mieć swój lub wypożyczyć. Ważne jedynie, aby we własnym zakresie wyposażyć się w niezbędną, ciepłą odzież – czapkę, kurtkę, spodnie i rękawice oraz akcesoria, takie jak chociażby gogle czy plecak.

Znajduje się tu Kolej Gondolowa – jedna z najdłuższych tego typu kolejek linowych w Polsce. Latem przewozi rowerzystów i gości schroniska Stóg Izerski. Zimą natomiast, ułatwia narciarzom dostanie się na górę, z której prowadzi wiele szlaków zjazdowych. Narty i snowboard to przede wszystkim dobra zabawa dostępna dla ludzi w każdym wieku. Jednak jest to także bardzo intensywny sport w dużym stopniu forsujący ciało. Po całodniowym szusowaniu ze stoków niezbędny jest odpoczynek. Relaks przy kominku z regionalnymi przysmakami i ciepłą herbatą to doskonałe zwieńczenie aktywnego, zimowego dnia.

4 myśli na temat “Zima w Górach Izerskich”

  1. fajnie że podróżujecie całą rodziną (autorzy bloga), trochę wam zazdroszczę takiej pasji do wycieczek po Polsce.

  2. @LazyAtHome wiem coś o tym, moją rodzinę też trudno zebrać na wspólne wakacje, bo każdy chce jechać gdzie indziej, córka nad morze, syn i mąż na żagle na Mazury, a ja najchętniej to bym pojechała w góry

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>