Zakład tekstylny w Bolesławcu

W naszym kraju nie brakuje pięknych zakątków, w których można spędzić czas. Z pewnością można do nich zaliczyć Zawoję>mamatomtom.pl/aktywny-wypoczynek-w-zawoi-252/, w której nie ma czasu na nudę.
W dzisiejszym poście chcemy zaprezentować Wam pewną miejscowość, która jest niezwykła pod względem turystycznym.

Bolesławiec był niegdyś miastem przemysłowym, na którego terenie znajdowało się wiele przeróżnych zakładów pracy. W tych czasach wiele z nich nie ma już prawa bytu, ale pozostały po nich ruiny czy też liczne pamiątki. Warto zdecydować się na Bolesławiec i udać się tam do miejsca, w którym usytuowany jest dawny zakład tekstylny>http://dolny-slask.org.plBoleslawiec,Dawne.

Zabytkowy zakład tekstylny pochodzi aż z XIX wieku. Budynek główny jest bardzo charakterystyczny, ponieważ tworzy go dobrze widoczna wieża, na której znajduje się stylowy zegar. Przyjeżdżając na wycieczkę krajoznawczą do Bolesławca (pomoc dot. noclegów>meteor-turysta.pl/noclegi,boleslawiec,0.html), można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy, na temat czynnie działającego tam w dawnych latach zakładu tekstylnego, który był chlubą miasta. Niestety produkcja zaczęła podupadać, gdy nadeszła II wojna światowa. Zakład został przekształcony w filię obozu koncentracyjnego i nie pozostało z niego już nic, co mogłoby przypominać dawną jego świetność. Oczywiście przetrwało wiele maszyn oraz elementów, które można obejrzeć na własne oczy. Ta pamiątka jest doskonałym sposobem na poszerzenie swojej wiedzy historycznej, więc nic dziwnego, że ludzie współcześnie korzystają z takiej możliwości.

Mimo iż zapotrzebowanie na tekstylia stale rośnie, nikt nie zdecydował się na odbudowanie tego zakładu tekstylnego, gdyż uznano, że ten interes w Bolesławcu nie przyniesie już wymiernych korzyści finansowych. Miejsce to źle kojarzy się mieszkańcom po II wojnie światowej, ale odwiedzając Bolesławiec nie można go ominąć. Można tam dowiedzieć się m.in. tego, na czym polegała produkcja tekstyliów, jakie tekstylia były produkowane w zakładzie oraz jak wyglądało życie w późniejszej filii obozu koncentracyjnego. Jak widać Bolesławiec posiada naprawdę ciekawą historię i warto zgłębić tajemnice z nim związane, aby pod kątem edukacyjnym z tej wycieczki wyjechać całkowicie spełnionym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>