Władysławowo aktywnie

Pobyt nad morzem, nie musi kojarzyć się tylko i wyłącznie w leniuchowaniem na plaży, opalaniem się i kąpielami. Wybrzeże Morza Bałtyckiego to wręcz wymarzone miejsce do spędzania czasu w bardziej aktywny sposób. Wiedzą o tym także sportowcy wyczynowi, dlatego też jeden z ośrodków sportu (Ośrodek Przygotowań Olimpijskich) zlokalizowany jest we Władysławowie, a dokładnie w jednej z jego dzielnic, Cetniewie. Jeżeli planujemy więc spędzić czas w różnej formie aktywności fizycznej, Władysławowo będzie doskonałym wyborem. Mamy nawet szansę, na poranny jogging po plaży w towarzystwie trenujących do ważnych zawodów, znanych polskich sportowców.

Władysławowo to jeden z najbardziej popularnych kurortów na polskim wybrzeżu. Potężnie rozbudowana baza noclegowa oferuje noclegi o różnym standardzie, powoduje, że znalezienie miejsca do spędzenia krótszego lub dłuższego urlopu właśnie tutaj nie będzie żadnym problemem. Noclegi we Władysławowie zarezerwowane na Meteorze, to dobry wybór.

Oprócz wspomnianych rewelacyjnych terenów do uprawiania biegania, okolice Władysławowa to także świetne miejsce do organizowania wycieczek rowerowych. Możliwości zaplanowania tras o różnym stopniu trudności jest naprawdę wiele. Szczególnie godna polecenia jest trasa rowerowa z Władysławowa na Hel. Dystans do przejechania w jedną stronę to ok 35 kilometrów, więc rowerzyści o dobrej kondycji spokojnie przejadą tą trasę tam i z powrotem w ciągu jednego dnia. Jeżeli jednak to dla nas zbyt daleko, nic nie stoi na przeszkodzie, aby trasę odpowiednio modyfikować i skracać lub skorzystać z linii kolejowej biegnącej od Władysławowa na sam czubek półwyspu, do miejscowości Hel. Świetnym pomysłem jest również nordic walking, zwłaszcza brzegiem morza. Taki aktywny spacer na pewno pozytywnie wpłynie na nasze zdrowie.

Władysławowo i okoliczne wioski położone nad Zatoką Pucką to prawdziwa mekka dla osób uprawiających inną dyscyplinę sportu. Mowa o windsurfingu i kitesurfingu. Każdy, kto ślizga się na desce po falach powinien odwiedzić tę okolicę. Warunki do uprawiania wspomnianych sportów są tutaj znakomite. Nawet jeżeli nie mamy umiejętności i odwagi do spróbowania, samo oglądanie wyczynów surferów może być dobrą rozrywką.

Odwiedzając Władysławowo i okolice, nie zapominajmy zatem, że Morze Bałtyckie to nie tylko fale i plaża, ale także ogromne możliwości spędzania czasu w ruchu. Taki odpoczynek daje ogromną satysfakcję i jest korzystny dla zdrowia.

Jedna myśl na temat “Władysławowo aktywnie”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>