Szczyrk – piękny nie tylko zimą

W województwie śląskim położone jest małe, urocze miasteczko – Szczyrk. Od bardzo dawna kojarzone jest jako ośrodek sportów zimowych. Co roku przyjeżdża tutaj około miliona turystów zarówno z Polski jak i z zagranicy. Baza noclegowa jest tak dobrze rozwinięta, że śmiało zapewnia lokum wszystkim gościom. Przebierać można w hotelach, ośrodkach wczasowych, prywatnych kwaterach i gospodarstwach gościnnych [kliknij -> Meteor]. Ceny oczywiście zależą od standardu jaki wybierzemy.

Szczyrk to bardzo dobre miejsce do uprawiania turystyki pieszej i rowerowej. Gęsta sieć szlaków umożliwia wszelakie formy rekreacji. Dużą atrakcją w mieście jest kolejka krzesełkowa, wiodąca na najwyższy szczyt – Skrzyczne. Ze zbocza tej góry prowadzą najlepsze trasy narciarskie. Szczyrk jest miejscem, gdzie można uprawiać wszelkie sporty zimowe. Poza narciarstwem modny jest tutaj snowboard. Każdy potrzebny sprzęt można wypożyczyć.

Dla osób szukających innych atrakcji też nie brakuje ciekawych miejsc zarówno w samym Szczyrku, jak i w okolicznych miejscowościach. Na uwagę zasługują jaskinie. Udostępnione do zwiedzania, przenoszą nas w tajemniczy świat. Najciekawsza jest Grota Klimczoka, ulokowana pod szczytem Trzech Kopcy. Jest to najdłuższa jaskinia w okolicach Szczyrku. W pobliskiej Wiśle oddano do użytku nowoczesny park linowy. Zarówno dorośli, jak i dzieci mogą się tam świetnie bawić pod okiem doświadczonych instruktorów i z użyciem lin asekuracyjnych. Na platformach rozwieszonych pomiędzy drzewami można spróbować swoich sił. Niedaleko stąd można zobaczyć urocze Kaskady Rodła. Kilka wodospadów i progów rzecznych tworzy niesamowity widok. Jest to wdzięczny obiekt do fotografowania. W Bielsku Białej koniecznie trzeba zobaczyć muzeum. Mieści się ono w zamku, który posiada bardzo ciekawą i barwną historię.

Chyba każdy, kto odwiedza Szczyrk chce również zobaczyć prawie legendarną już skocznię narciarską imienia Adama Małysza. Oczywiście pierwszym, który skoczył z tej skoczni był Adam Małysz. Ciekawostką jest, że pod stokiem mieści się tunel samochodowy. W Wiśle znajduje się także rezerwat przyrody. W jego obrębie występują cieki wodne, takie jak Czarna Wisełka, Biała Wisełka oraz Malinka. Z połączenia tych wód powstało początkowe źródło Wisły – królowej polskich rzek. Podróż do Szczyrku to bardzo dobry pomysł nie tylko zimą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>