Skutery śnieżne w Korbielowie i okolicy

Decydując się na spędzenie zimowego urlopu w Korbielowie, dokonuje się bardzo dobrego wyboru. Choć przybywa się tu głównie w celu jazdy na nartach, bo miejscowość stwarza ku temu idealne warunki, to nie jest to jedyna zimowa rozrywka, jaką można tu praktykować. Do zimowych atrakcji, które są popularne zaraz za nartami, na pewno zalicza się także kulig. Odbywa się on, gdy na zewnątrz jest już ciemno, w ręce otrzymuje się pochodnię, a całość uwieńcza ognisko.

Kolejnym sportem praktykowanym w tych rejonach, ale już o wiele bardziej ekstremalnym, jest jazda na skuterze. Nie pozostaje więc nic innego jak zapoznać się z bazą noclegową Korbielowa i rezerwować zimą kwaterę. Korbielów to miejscowość, która zimą zaludnia się w niesamowicie liczebny sposób. Każdy, kto lubi ekstremalne sporty znajdzie tu dla siebie odpowiednią rozrywkę, mowa o jeździe na skuterze, gdyż jazda na tych maszynach staje się w dzisiejszych czasach coraz bardziej popularna, należy jednak zdać sobie sprawę, iż sport ten nie należy do tanich, ani niestety zbyt bezpiecznych.

Najszybsze skutery, potrafią osiągnąć prędkość rzędu 100 kilometrów na godzinę w zaledwie parę sekund. Właśnie to jest jeden z argumentów, dzięki któremu sport ten ma swoje grono fanów. Na ogół w Korbielowie czas spędza się pomiędzy stokiem narciarskim na górze Pilzno, bazą noclegową oraz karczmą, aby coś zjeść. Oferta w tej części regionu jest na tyle atrakcyjna i rozbudowana, iż każdy znajdzie coś dla siebie. Dlatego właśnie grupa, która potrzebuje sporej dawki adrenaliny, korzysta i interesuje się tym sportem. Zarówno w dzień, jak i w nocy. Są tutaj firmy, które specjalizują się w organizowaniu takich wypadów. Bez problemu więc można wypożyczyć skuter na różny termin czasowy, na godzinę czy też nawet cały dzień. Cała oferta jest perfekcyjnie dostosowana do klientów, w ofercie są wycieczki grupowe lub tez indywidualne, można je zakończyć ogniskiem w lesie, lub też gorącą herbatą.

Skuter jednak można wypożyczyć tylko z instruktorem, niezależnie czy jesteśmy doświadczonymi użytkownikami, czy też siedzimy na tej maszynie pierwszy raz, instruktor zawsze będzie nam towarzyszył na swoim sprzęcie obok. Odbywa się to na takich zasadach tylko i wyłącznie ze względów bezpieczeństwa, gdyż przewodnik pokazuje trasę, ewentualnie pomaga wstać po wywrotce. Dodatkowo w trudnych terenach, ostrzega przed niebezpieczeństwami, których w tych terenach nie brakuje. Gdyż niektórzy zapominają, iż skuter śnieżny jest bardzo dynamiczną maszyną. Niestety sport ten nie należy jednak do najtańszych. Koszt godziny jazdy zaczyna się na kwocie 200 złotych, cały dzień natomiast to koszt rzędu 1500 złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>