Ojców – miejsce do aktywności fizycznej

Ojców to bardzo ważne miejsce na mapie Polski, położone w województwie małopolskim. Od wielu lat uważane za miejscowość o charakterze turystyczno-wypoczynkowym. Możemy odnaleźć tu wiele atrakcji turystycznych oraz ciekawych miejsc, które koniecznie należy odwiedzić. Świetna komunikacja z pobliskim Krakowem i Zakopanem sprawia, że co roku przyjeżdża tutaj wielu turystów, którzy chcą zwiedzić ten niezwykły obszar. Aby stworzyć odpowiednie warunki do przyjmowania turystów Urząd Gminy stworzył bazę noclegową o nazwie,,noclegi Gminy Ojców”, w której możemy znaleźć oferty pensjonatów i tym podobnych. W Ojcowie znajduje się również wiele restauracji oraz zajazdów, w których każdy przyjeżdżający tutaj turysta może się posilić i zasmakować tutejszych dań.

Niekwestionowaną perełką tego miejsca jest Ojcowski Park Narodowy, jednak ogromną atrakcją są też licznie odbywające się tutaj wydarzenia kulturalne. Co roku w Ojcowie organizowane są majówki, podczas których można posłuchać koncertów znanych gwiazd polskiej estrady, ale również jest to okazja do zaprezentowania się młodych talentów muzycznych z ziemi małopolskiej. Co roku organizowany jest także półmaraton, którego trasa przebiega przez szlaki Ojcowskiego Parku Narodowego. Podczas tego wydarzenia zabierane są fundusze na cele charytatywne. Akcja ta cieszy się ogromnym uznaniem mieszkańców Ojcowa oraz pobliskich miejscowości.

Świetną atrakcją są kuligi konne, które są organizowane podczas zimy. Trasa kuligów przebiega przez ścieżki Ojcowskiego Parku Narodowego. Po przejechaniu całej trasy organizowane są ogniska i tańce dla uczestników. Na ternie Ojcowa działa również klub wspinaczki skałkowej, który organizuje różne wycieczki i szkolenia z zakresu wspinaczki. Istnieje również możliwość wzięcia udziału w kilkudniowych cyklicznych warsztatach wspinaczki skałkowej. Co roku na terenie Ojcowa mają miejsce liczne zielone szkoły, które są organizowane przez Ojcowski Park Narodowy. Mają one na celu naukę młodego pokolenia szacunku do przyrody i wartości historycznych. Podczas tych kolonii odbywają się różne wycieczki i rajdy rowerowe oraz piesze. Przeprowadzane są również zajęcia ekologiczne, które cieszą się ogromną popularnością. Ojców to przepiękne miejsce o fascynującej historii, której elementy można dostrzec w każdym miejscu tego regionu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>