Mobilne Planetarium Cassiopeia w Mikołajkach

Wypoczynek w Mikołajkach bez dwóch zdań będzie jednym z najlepszych w Twoim życiu. Potwierdza to bardzo liczna grupa osób, która już skorzystała z dostępnych w tym rejonie atrakcji i mimo wszystko, a może właśnie dzięki temu, powraca tu ponownie. To niezwykle barwne miasteczko położone jest w województwie warmińsko-mazurskim na terenie Krainy Wielkich Mazurskich Jezior i nie bez powodu cieszy się coraz to większą popularnością wśród turystów. Mikołajki od bardzo dawna charakteryzują się tym, iż ich baza turystyczna jest niezwykle bogata (więcej – noclegi). W związku z tym z pewnością każdy przybywający w te tereny ma możliwość znalezienia czegoś dla siebie.

Mikołajki w dawnych czasach były tylko niewielką staropruską osadą, a zamieszkujące ją osoby trudziły się w głównej mierze tkactwem, rybactwem i wyrębem drzew. Dziś jest to bardzo prężnie działające miasto, które przyciąga licznymi, nie tylko turystycznymi atrakcjami. Jedną z ciekawszych, z której można skorzystać będąc na terenie Mikołajek jest Mobilne Planetarium działające pod nazwą Cassiopei (więcej- planetarium). Można z pewnością powiedzieć, iż działalność ta jest także bardzo sprawnie funkcjonującym narzędziem dydaktycznym, które posiada wszelkie potrzebne zezwolenia, by pokazywać zjawiska nie tylko astronomiczne, ale i geograficzne, które ukazują się na niebie. Dodatkowo objaśnione tu zostają wszelkie fizyczne prawa, które rządzą ruchem ciał niebieskich. Jest to wręcz niebywała okazja nie tylko dla najmłodszych pozwalająca na uzupełnienie swej wiedzy, a także przeżycie niesamowitej, wręcz astronomicznej przygody. Jednym z najważniejszych punktów Mobilnego Planetarium jest potężna nadmuchana kopuła, która pozwala na zachowanie całkowitej ciemności, która jest warunkiem koniecznym do otrzymania odpowiedniej wyrazistości nie tylko planet, ale i gwiazd oraz innych zjawisk i obiektów, które są pokazywane. Bardzo ważnym elementem jest tu także specjalistyczny cyfrowy projekcyjny system, który umożliwia ruchomy, przestrzenny, ale przede wszystkim bardzo realistyczny obraz, który sprawia, iż oglądający ma wrażenie, że patrzy bezpośrednio w rozgwieżdżone niebo. Można by rzec atrakcja nie z tej ziemi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>