Międzyzdroje i Woliński Park Narodowy

Międzyzdroje to miejsce, gdzie podobnie jak w każdym kurorcie nadmorskim, można fantastycznie odpocząć na plaży. Jednak niewiele jest miejsc nad Bałtykiem, gdzie w kilka minut można dostać się z plaży w tak malownicze miejsca widokowe jak Kawcza Góra i jej okolice. Kurort jest także doskonałym miejscem, skąd można ruszyć na szlaki po całej wyspie Wolin. Dodatkowo, znajdziemy tu doskonałą bazę noclegową oraz gastronomiczną. Międzyzdroje oferują noclegi w kilkuset miejscach, w tym w wielu prywatnych obiektach, gdzie wynajmiemy pokoje czy apartamenty. W mieście znajdziemy też domki na wynajem, pola namiotowe i gospodarstwa agroturystyczne, a także motele i hostele. Katalog noclegów w Internecie jest na stronie: meteor-turystyka.pl.

Jednym z najpiękniejszych obszarów okolicy Międzyzdrojów jest Woliński Park Narodowy, który istnieje już od ponad pół wieku i chroni najpiękniejsze miejsca wyspy Wolin, zarówno te położone na wschód, jak i na południe od Międzyzdrojów. Na terenie parku znajdują się historyczne konstrukcje, które powstały już kilkaset lat temu, jednak najbardziej turystów przyciągają tu pozostałości po II wojnie światowej. Związane są one z fabryką i poligonem broni V-3, która miała spadać m.in. na Londyn. Pod Międzyzdrojami zobaczymy resztki fundamentów od konstrukcji wyrzutni, bunkry i małe, towarzyszące im muzeum poświęcone tej broni. Jednak największymi atrakcjami Parku są bez wątpienia tutejsze walory przyrodnicze. Warto zobaczyć Jeziorko Turkusowe, które znajduje się niedaleko wyrzutni rakiet. Tutaj wydobywano niegdyś kredę metodą odkrywkową. Związki chemiczne wydostały się ze skał i zabarwiły wody, które tu napłynęły, tworząc piękny kolor jeziora. Najbardziej popularną atrakcją Wolińskiego Parku Narodowego jest jednak Pokazowa Zagroda Żubrów. Znajduje się ona na wschód od Międzyzdrojów i działa od 1976 roku. Łatwo tu trafić po znakowanym szlaku, ale zanim zobaczymy żubry i ich siedzibę, czeka nas miły, półgodzinny spacer po lesie. Gdy już trafimy na miejsce i kupimy bilet, możemy wejść na specjalne podesty, skąd łatwo będzie nam obserwować te piękne zwierzęta. Oprócz żubrów zobaczymy tu też bieliki, dziki oraz jelenie, które odratowano i nie mogą już wrócić do swoich naturalnych środowisk. Wracając z Zagrody, można wybrać inną trasę i dojść na szczyt Kawczej Góry, skąd rozciąga się przepiękny widok na morze oraz Międzyzdroje. Od niedawna znajdują się tu ponownie schody na plażę, które są najwyższą tego typu konstrukcją na polskim wybrzeżu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>