Imprezy plenerowe w Grzybowie i okolicach

Grzybowo — niewielka miejscowość wypoczynkowa nad Morzem Bałtyckim w województwie zachodniopomorskim — co roku przyciąga znaczną liczbę turystów, dlatego też infrastruktura turystyczna jest tutaj od lat stopniowo rozwijana. Oprócz wielu atrakcji i zabytków w Grzybowie i jego okolicach na turystów czeka wiele wydarzeń sportowych, kulturalnych, kabaretowych – sprawiają, że goście przybywający z całej Polski nie będą się nudzić podczas odpoczynku i chociaż na moment oderwą się od codziennych spraw. Dodatkową zachętą są tanie noclegi Grzybowa. Jest to spowodowane faktem, że baza noclegowa jest dobrze rozbudowana.

Większość atrakcji ma miejsce w amfiteatrze GOSTiR. Jest to bez wątpienia serce kultury i miejsce, które każdego dnia przyciąga setki turystów. Spowodowane jest to szerokim wachlarzem propozycji, jakie ma do zaoferowania wspomniany wcześniej obiekt. A jakie to propozycje? W Grzybowie goszczą takie gwiazdy jak: Cezary Pazura, Ada Biedrzyńska oraz Andrzej Grabowski. Z kolei, jeśli ktoś przyjeżdża zmęczony po ciężkim okresie pracy i chciałby na chwile oderwać się od codziennych obowiązków, to świetnym pomysłem dla niego będzie pójście na jeden z kabaretów. Do wyboru są Kabaret Formacja Chatelet, Nowaki oraz zawsze cieszący się dużą popularnością Kabaret Skeczów Męczących. Organizowane są również atrakcje dla miłośników filmu – w tym miejscu należy wymienić choćby Filmowe Czwartki. Rozrywki znajdą dla siebie fani sportu i aktywnego spędzania czasu. Organizatorzy przygotowali ofertę różnego rodzaju konkurencji, na przykład siatkówkę plażową oraz "bieg ku słońcu".

Do Grzybowa często jeżdżą na wczasy rodziny z dziećmi, często bardzo małymi, dlatego też przygotowano szereg udogodnień adresowanych właśnie do tej grupy turystów. Prowadzone są takie akcje jak Bajkowy Piątek, który ma miejsce co tydzień (w sezonie). Miłośnikom żeglarstwa i wodnych wrażeń oferuje się "Żeglarskie Otwarcie Lata" i II Regaty Admirals Cup w Dźwirzynie. Oprócz tego lokalne imprezy. Z tych najciekawszych należy wymienić: Wielkie Wesele w Grzybowie, Święto Mleka w Bogusławcu, Festiwal Indii w Dźwirzynie oraz Festyn św. Anny w Rościęcinie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>