Imponujące miejsca w Ustce

Okres przed wakacjami jest czasem, w którym wiele osób zastanawia się gdzie warto wybrać się na urlop. Wydaje się, że dobrym pomysłem jest wyjazd nad Bałtyk, gdzie można spędzić czas nie tylko opalając się na plaży, kąpiąc się w morzu czy wdychając jod, ale również zobaczyć miejsca, które mają niezwykle interesującą historię.

Jednym z miejsc, w których można zaznać wszystkich tych rozrywek jest nadmorska miejscowość uzdrowiskowa Ustka. Poza piaszczystymi plażami (wschodnią i zachodnią), które są miejscami najchętniej odwiedzanymi przez turystów, w Ustce można zobaczyć miejsca o długiej i niezwykle interesującej historii. Są to między innymi:

Latarnia Morska – która powstała pod koniec XIX wieku. To wieża zbudowana z czerwonej cegły, mająca kształt ośmiokąta. Jej wysokość to 22 metry. Latarnię można zwiedzać, co ciekawe niektórzy twierdzą, że zamieszkuje w niej duch, na szczęście w momencie, w którym do wieży wchodzą turyści uspokaja się i nie niepokoi zwiedzających.

Mini muzeum morskie – mieszczące się nieopodal Latarni Morskiej. Zwiedzający mogą obejrzeć między innymi fragment szyny kolejowej, stewę rufową oraz kotwicę admiralicji. Wizyta w muzeum będzie nie lada gratką przede wszystkim dla osób zainteresowanych jego tematyką.

Trzecie molo – czyli część inwestycji, która ostatecznie nie miała planowanego finału. Jeszcze przed rozpoczęciem II wojny światowej chciano powiększać ustecki port i wybudować falochrony, których łączna długość miała wynosić ponad 1,5 km. Ostatecznie powstało tylko kilkadziesiąt metrów falochronu, który jednak jest bardzo solidny, bowiem istnieje do dzisiaj, a rybacy i plażowicze chętnie z niego korzystają.

Wieża widokowa – czyli miejsce, które niegdyś było punktem obserwacyjnym służącym wojsku. Dzisiaj mogą się na nią dostać wszyscy i z wysokości kilku metrów podziwiać panoramę miasta oraz widok na Morze Bałtyckie. Zakwaterowanie w Ustce Miejscowości turystyczne zwykle są dobrze przygotowane na przyjęcie osób chcących spędzić w nich urlop.

Ustka może pochwalić się imponującą bazą noclegową (kliknij i sprawdź), gdyż turyści mają możliwość wynajęcia pokoi zarówno w luksusowych pensjonatach, domach wczasowych, ale także w tańszych, lecz bardzo przytulnych prywatnych kwaterach. Ceny noclegów w Ustce zaczynają się od około 25 złotych za jedną noc. To nie wielka cena za miejsce, w którym możemy znaleźć tak wiele niesamowitych atrakcji.

2 myśli na temat “Imponujące miejsca w Ustce”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>