Ciekawe miejsca Czaplinka

Urocze miasto Czaplinek jest położone pomiędzy dwoma jeziorami: Drawsko i Czaplino. Miejscowość należy do obszaru województwa zachodniopomorskiego. Jeśli jeszcze nie poznaliśmy tej malowniczej okolicy, koniecznie trzeba to nadrobić. Bogate walory przyrodnicze, piękne zabytki i różnorodna architektura, liczne ścieżki edukacyjne i szlaki turystyczne, przystań żeglarska oraz możliwość rejsu statkiem – Czaplinek jest doskonałą propozycją na spędzenie czasu letniego. Rozmaite atrakcje turystyczne z pewnością przypadną nam do gustu. Szeroka baza noclegowa niewątpliwie nas zadowoli.

Co warto zobaczyć w Czaplinku?

Rynek położony w sercu miasta jest naprawdę urokliwym miejscem. Zwiedzanie możemy zacząć właśnie od tego placu. Uważa się, że jest on jednym z najpiękniejszych rynków w województwie. Znajdziemy tutaj między innymi ciekawy pomnik rybaka. Rzeźba została stworzona w 1998 roku. Przedstawia Pawła Wasznika, opisywanego przez Jana Długosza. Postać słynie ze sprytu podczas pomocy wojskom polskim w zdobywaniu zamku Drahim. Rybak użył do tego celu sieć rybacką. Rynek jest otoczony przez piękne kamieniczki. Znajdziemy tutaj także ciekawą fontannę.

Jezioro Drawsko jest otoczone pięknym drzewostanem. Na wysokim brzegu można wypatrzeć łęgi i buczyny. Drawsko jest zaliczane do najgłębszych jezior w Polsce. Czekają tutaj na nas emocjonujące spływy kajakowe. Możemy udać się na miły rejs statkiem, podczas którego zobaczymy śródjeziorną wyspę Bielawę. Nad jeziorem mieści się Powiatowy Ośrodek Sportów Wodnych. Entuzjaści aktywnego wypoczynku z pewnością znajdą tutaj niejedno ciekawe zajęcie.

Kościół św. Trójcy w Czaplinku jest bardzo cennym zabytkiem o charakterze sakralnym. Jego początki szacuje się na przełom XIV i XV wieku. Budynek uległ licznym zniszczeniom podczas pożaru. Świątynia została odbudowana i obecnie stanowi przysadzistą konstrukcję, wykonaną z kamienia polnego. Może nas zaskoczyć brak wieży. W środku znajdziemy wiele cennych eksponatów. Uwagę przyciągają: piękny, barokowy ołtarz, klasycystyczna ambona oraz liczne obrazy. Warto odwiedzić to miejsce.

Baza noclegowa Czaplinka jest naprawdę szeroka i zróżnicowana. Znajdziemy tutaj wiele ciekawych propozycji. Hotele, pensjonaty, pokoje gościnne oraz pola namiotowe – takie właśnie noclegi Czaplinek oddaje do naszej dyspozycji. To jednak nie jedyne możliwości. W mieście funkcjonują także ośrodki wypoczynkowe, domy wczasowe oraz gospodarstwa agroturystyczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>