Biały Dunajec dla seniora

Nastąpiła moda na aktywizację seniorów. Najstarsze pokolenie zamiast spędzać czas na kanapie powinno wyjść z mieszkania, a najlepiej gdzieś pojechać. Dobrym miejscem dla starszych jest Biały Dunajec. Miejscowość położona blisko Tatr, a jednocześnie na uboczu, co gwarantuje potrzebną ciszę do regeneracji zdrowia. W sprzyjających warunkach atmosferycznych można wybrać się do którejś z dolin dostępnych w Tatrzańskim Parku Narodowym. Taka jednodniowa wędrówka pozwoli na obcowanie z przyrodą i oddychanie czystym powietrzem. Po powrocie ze szlaku można zjeść obiad u podnóża wyciągu Toko-Land, gdzie została rozbudowana gastronomia. Jak już wchłoniemy strawę dla ciała, należy poszukać czegoś dla duszy. W Białym Dunajcu istnieje pamiętający czasy Józefa Piłsudskiego kościół pod wezwaniem Matki Boskiej Królowej Aniołów.

Osoby pragnące zadbać o zdrowie i urodę mają możliwość ze skorzystania z oferty pobliskiego uzdrowiska Termy Podhalańskie. Zwłaszcza, że przygotowano tam specjalną ofertę promocyjną dla osób z legitymacją emeryta. W tym miejscu prócz kąpieli w wodzie pochodzącej z wnętrza ziemi jest możliwość oddania się pod czułe ręce masażystów i kosmetyczek z oferty Day Spa. Możemy też wybrać się do saunarium, gdzie temperatura otoczenia sięga nawet 100ºC. Wysoka temperatura pozwala zredukować bóle mięśni, przyśpieszy regenerację, jak i wzmocni układ immunologiczny. Podczas niesprzyjającej pogody można zaplanować wycieczki śladami historii i folkloru regionu. Warto wspomnieć, że Biały Dunajec jest to miejscowość, która została założona jeszcze w XVI wieku. Zasłynęła z dorodnych stad owiec jak i kilku wybitnych jednostek. Pomnik jednej z nich stoi przy Urzędzie Gminy. Jest to Andrzej Galica, który łączył w swoim życiu żołnierski dryg i poezję. Warto też wybrać się pod budynek szkoły, która powstała, jako reakcja na próbę zawłaszczenia edukacji przez zaborcę. Jedno z bardziej kontrowersyjnych wydarzeń w tej miejscowości miało miejsce w latach 1913-1914, kiedy to w pensjonacie Teresy Skupień mieszkał Włodzimierz Lenin.

Wybierając się do Białego Dunajca należy pamiętać o rezerwacji miejsc noclegowych, z pewnością pomoże nam w tym serwis meteor-turystyka.pl. Wybierzmy odpowiednie lokum dla siebie, żeby w pełni cieszyć się z wypoczynku. Pamiętajmy, że przebywanie w jednym miejscu i ten sam schemat dnia to pułapka, w którą wpadają często właśnie seniorzy. Dobrze jest, jeżeli swój czas spędzają nad krzyżówkami lub książkami. Gorzej, jak dzień wypełniony jest patrzeniem przez okno. Takie zatrzymanie się w pewnym momencie prowadzi do regresu i rozwoju chorób degeneracyjnych mózgu, które doprowadzają do tragicznych konsekwencji.

Jedna myśl na temat “Biały Dunajec dla seniora”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>