Atrakcje turystyczne w Wetlinie

Jednym z miejsc, które bez dwóch zdań warto odwiedzić w Polsce jest Wetlina. Miejscowość ta położona jest w województwie podkarpackim, w samym sercu Bieszczad. Miejscowość ta posiada jedyny w swoim rodzaju mikroklimat w postaci zarówno samych Bieszczad, jak i rzeki Wetliny. Jest ona doskonałą bazą, a także miejscem wypadowym dla urlopowiczów, którzy pragną wybrać się w dziewicze okolice Bieszczad.

Przybywając w to miejsce nie sposób nie zauważyć górującej nad wsią malowniczej i niezwykle majestatycznej Wetlińskiej Połoniny, która sięga aż na 1255 metr nad poziom morza, jak również znajdującej się obok nieco mniejszej jakim jest Smerek (1222 m n. p. m.). Są to najczęściej zdobywane szczyty przez przybywających w te rejony turystów. Mimo, iż są one bardzo popularne to nadal pozostają niezwykle tajemnicze i posiadają wiele nie zdeptanych ścieżek. Co ciekawe już wschodnia część Wetliny stanowi obszar Bieszczadzkiego Parku Narodowego, który trzeba podkreślić, iż stanowi jeden z ostatnich dzikich zakątków Polski. Obszar ten jest idealnym miejscem na piesze wędrówki nie tylko w sezonie letnim, ale także w zimowym, a już przede wszystkim jest najwspanialszy w porze jesiennej, gdy przejście jego ścieżkami staje się prawdziwą magią. Powinniśmy się cieszyć, iż mamy tak wspaniałe miejsca w Polsce, które doceniane są coraz bardziej nie tylko przez rodowitych mieszkańców kraju, ale i przez obcokrajowców. Ta malownicza wieś dysponuje kompleksową bazą noclegową (https://meteor-turystyka.pl/noclegi,wetlina,0.html) w postaci licznych agroturystyk, pensjonatów czy hoteli, które funkcjonują nie tylko w samym jej centrum, ale także i w okolicach.

2 myśli na temat “Atrakcje turystyczne w Wetlinie”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>