Atrakcje turystyczne nad Bałtykiem – Rowy

Rowy to licząca zaledwie ponad trzysta mieszkańców nadmorska wieś koło Łeby. Jednak latem w okresie wakacyjnym w miejscowości przebywa nawet kilka tysięcy osób. Głównym zajęciem i źródłem utrzymania żyjących tam ludzi jest rybactwo oraz coraz dynamiczniej rozwijająca się turystyka. Co roku wraz z coraz większą liczbą przybywających wczasowiczów, jak grzyby po deszczu powstają nowe hotele, pensjonaty, a nawet kolejni mieszkańcy oddają swoje pokoje do wynajęcia w sezonie letnim. Choć Rowy są niewielką miejscowością mają do zaoferowania gościom kilka atrakcji. Zaletą niedużych rozmiarów miejscowości jest to, że wszystkie te obiekty położone są blisko siebie.

Pierwszy miejscem, które warto odwiedzić jest scena w parku. Na rogu ulic Wczasowej i Słonecznej znajduje się mały amfiteatr. Wyglądem przypomina statek. W sezonie odbywają się tam liczne koncerty i imprezy. Aby być na bieżąco z wydarzeniami w Rowach wystarczy od czasu do czasu przeszukać internet.
W pobliżu amfiteatru znajdziemy szkołę jazdy konnej. To idealna okazja do aktywnego spędzenia wakacji i nauczenia się czegoś nowego. Zaraz obok szkółki znajduje się lunapark. Jest on wielką atrakcją, która przyciąga tu setki turystów. Po przeciwnej stronie miejscowości znajduje się zatoczka. Organizowane są z niej rejsy wycieczkowe. Pływają tutaj dwa małe statki turystyczne. Jeden z nich stylizowany jest na piracki okręt.

W większości ekskluzywnych kurortów istnieją pola golfowe. W Rowach znajduje się jego pomniejszona wersja. Pole do mini-golfa liczy osiemnaście dołków, ze względu na niską cenę za wejście, jest to idealna oferta dla osób, które dopiero chcą się nauczyć i poznać podstawy tego sportu. Kolejną atrakcją w tej małej miejscowości jest wypożyczalnia gokartów. Są to całkowicie ekologiczne pojazdy – napędzane są bowiem za pomocą nóg. Można wypożyczyć jedno-, dwu-, lub wieloosobowe pojazdy w zależności od potrzeby. Jeżeli jednak chcemy poruszać się w zmotoryzowany sposób nic nie stoi na przeszkodzie, aby wynająć skuter w pobliskiej wypożyczalni. Ceny gokartów i skuterów są atrakcyjne.
Poza wieloma atrakcjami dla turystów jest w Rowach dość bogata baza noclegowa. Można zatrzymać się w hotelu Kormoran lub jednym z wielu pensjonatów lub willi przykładowo Maszcie lub Mierzei. Dla zwolenników nocowania pod gołym niebem przygotowano pole kempingowe.

 

2 myśli na temat “Atrakcje turystyczne nad Bałtykiem – Rowy”

  1. Super opcją jest szkoła jazdy konnej, nigdy nie przypuszczałem że nauczę się jeździć konno, a tu proszę podczas wakacji złapałem jeździeckiego bakcyla

  2. Nie wiedziałem, że jest taka możliwość. Teraz już wiem gdzie się wybiorę na nocleg nad Bałtykiem, też chętnie spróbuję swoich sił w siodle

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>