Aktywny wypoczynek w Zawoi

Zawoja jest świetnym wyborem na wypoczynek, jeśli preferujemy jego aktywną formę wśród lasów, polan i rzek. Mamy tu wiele ciekawych punktów widokowych, a także ścieżek turystycznych. Warto na pewno wybrać się na „Przysiółek Ciszy”. Bajeczne miejsce, gdzie dookoła nas znajdują się głównie łąki i pola. Z tego przysiółka mamy świetny widok na całe pasmo Babiej Góry. Warto w pogodne dni zabrać ze sobą koc i po prostu wypocząć tutaj na łonie natury.

Zawoja to jednak nie tylko leniuchowanie na łonie natury. Mamy stąd świetną bazę wypadową na Babią Górę. Warto więc zdecydować się na taką wędrówkę, gdzie będziemy podziwiać wiele innych ciekawych krajobrazów, które zapierają dech w piersiach. Zanim jednak wyruszymy w trasę, możemy odwiedzić Ośrodek Edukacyjny tutejszego Babiogórskiego Parku Narodowego. W miejscu tym zobaczymy kilka ciekawych wystaw oraz dowiemy się, czego spodziewać można się w tym przepięknym parku narodowym. Warto więc poświęcić chwilę, aby to miejsce lepiej poznać.

Zawoja może być atrakcyjna również zimą. Turyści, którzy zdecydują się tutaj przyjechać w zimowej porze roku, mogą pojeździć na nartach. Miejscowość ta ma szansę z czasem podjąć rywalizację z innymi kurortami zimowymi. Na ten moment nie ma tu jeszcze aż tak dobrze rozwiniętej sieci tras narciarskich, jednak dzięki temu przyjeżdża tutaj znacznie mniej turystów niż gdzie indziej. Dla wielu przyjezdnych może być to więc zaleta, a nie wada.

Możliwości wypoczynkowych jest tu naprawdę bardzo wiele. Warto tu przyjechać latem, jak i zimą. Pora roku jest tak naprawdę nieistotna, ponieważ każdy zapewne znajdzie w Zawoi coś dla siebie interesującego, co zdecyduje o tym, że urlop w tej miejscowości będzie należeć do udanych. Zawoja ma tylko jeden problem, który jest dosyć istotny. W miejscowości tej jest słabo rozwinięta baza noclegowa [więcej w bazie Meteora]. Nie mamy tutaj ogromnych kurortów wypoczynkowych, być może dlatego, że nie przyjeżdża tutaj tak wielu turystów, jak do innych tego typu miejscowości. Głównie spotkamy tu niewielkie pensjonaty, a także gospodarstwa agroturystyczne. Jest jednak również tego pewna zaleta. Dzięki temu noclegi nie należą do najdroższych. Jeśli więc planujemy urlop, a nie wiemy jeszcze gdzie wyjechać, to jak najbardziej warto rozważyć przyjazd do Zawoi. To naprawdę świetny wybór!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>